Instytut Żywności i Żywienia a ON

Z POCO56
Wersja z dnia 01:04, 28 lut 2024 autorstwa Ziemowit (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "Niestety w Polsce nie istnieje od 2020r [https://pl.wikipedia.org/wiki/Instytut_%C5%BBywno%C5%9Bci_i_%C5%BBywienia Instytut Żywności i Żywienia] jego rolę przejął [https://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_Instytut_Zdrowia_Publicznego_%E2%80%93_Pa%C5%84stwowy_Zak%C5%82ad_Higieny Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny] '''To wielka szkoda''', gdyż nie posiadamy z nazwy organizacji stricte dedykowanej tej podstawowej czynności życ…")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Niestety w Polsce nie istnieje od 2020r Instytut Żywności i Żywienia jego rolę przejął Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny

To wielka szkoda, gdyż nie posiadamy z nazwy organizacji stricte dedykowanej tej podstawowej czynności życiowej jaką jest Żywność i Żywienie. Z tego powodu od tysięcy lat trwający proces odchodzenia od produktów nieprzetworzonych zakończył się formalnym podkreśleniem, że zdrowie nie zależy w większości od żywienia a od wielu innych równie istotnych czynników. Tak myślimy i to działa. Nowa nazwa dla starego Instytutu IŻiŻ dla przeciętnego Polaka jeszcze bardziej uzmysławia, że aż tak bardzo tymi przetworzonymi produktami nie musimy się przejmować, chodzi przecież o zdrowie... mniej o właściwe odżywianie.

Czy to ma sens?

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny

Najważniejszą sprawą z działalności instytutu NIZP-PZH jest fakt, że zalecenia żywieniowe instytutu są na naszej drodze zmiany sposobu odżywiania pierwszymi wyraźnymi krokami, które powinniśmy uczynić.